Szeretsz utazni, új kultúrákat és értékeket felfedezni, érdeklődsz a gasztronómia iránt és fontos számodra, hogy új kapcsolatokra tegyél szert? Ha a válaszod igen, a turizmus-vendéglátás ágazat az ideális választás számodra.
Az ágazat folyamatosan fejlődik, így a tanulók korszerű tudást sajátíthatnak el a képzésük során, amely folyamatos fejlesztést igényel. Bepillantást nyerhetsz az üzleti tevékenység alapjaiba és kihívásaiba. A piacképes szakma elvégzésével a gazdaság olyan területén helyezkedhetsz el, amely az ország egyik húzóágazatának minősül.
Ha fontos számodra, hogy állandóan fejlődő területen dolgozz, szereted a pörgést és tele vagy újító tervekkel, vágj bele!
Turizmus-vendéglátás ágazat 5 éves képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.
Választható szakmairányok: Turisztikai szervező szakmairány, Idegenvezető szakmairány.
Idegenforgalmi szakember, aki turisztikai vállalkozásokban végez szervezési, idegen- vezetési, értékesítési, ügyintézői és információs munkát, miközben magas szinten kommunikál a vendégekkel, a partnerekkel, valamint a munkatársakkal.
Ajánlott azok számára, akik életpályájukat a turizmus, vendéglátás területén képzelik el, szívesen mutatják be Magyarországot és a nagyvilágot az érdeklődőknek magyar és idegen nyelven.
Kiváló kommunikáció szóban és írásban, érdeklődő, nyitott, vállalkozó szellemű beállítottság, szervező-, kezdeményező- és együttműködő képesség, nyelvérzék.
Turizmus-vendéglátás ágazat 5 éves képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. A vendégtéri szaktechnikus a vendéglátó egységben a beszerzési-raktározási, értékesítési tevékenységet végzi, irányítja. Kialakítja annak üzletpolitikáját és marketing stratégiáját, ápolja az üzleti és vendégkapcsolatokat, folyamatosan gondoskodik a megfelelő árukészletről. Megtervezi, vezeti, koordinálja és ellenőrzi a vendéglátó egység működését, amelyek vendéglátóipari szolgáltatásokat nyújtanak. Hatékonyan együttműködik a séffel a választék kialakításában.
A szakmát azoknak a fiataloknak ajánljuk, akik érdeklődnek a vendéglátás területe, a szervezés és logisztika iránt, valamint szeretnek emberekkel dolgozni. A végzett fiatalok számára nyitva áll az út a szakirányú felsőfokú tanulmányok folytatása felé.
Kiváló kommunikációs készség, jó problémamegoldó képesség, nagy terhelhetőség, jó stressztűrő képesség, szervezőkészség, kreativitás, együttműködő képesség.
Mindig is jól boldogultál a számok világában? Szeretnél gazdasági területen dolgozni, fontos számodra a precizitás, a rendszerszemlélet és a kommunikáció? Szívesen nyújtanál segítséget vállalatok és vállalkozások pénzügyi folyamataiban?
A gazdálkodás-és menedzsment szakmaterület a közgazdaság és az ügyviteli területeket foglalja magában. Pénzügyi-számviteli vagy vállalkozási ügyviteli ügyintézőként adminisztrációs, informatikai és gazdasági alapismereteket sajátíthatsz el az oktatás során. Lehetőséget kapsz arra, hogy a megszerzett tudást a gyakorlatban mélyítsd el nagyvállalatoknál és intézményeknél, amely megkönnyíti a későbbi munkavállalást számodra. Valamint, ha szeretnél később gazdasági területen felsőfokú tanulmányokba kezdeni, a képzés elvégzésével erre is lehetőséged nyílik.
Ha felkeltettük az érdeklődésedet, szeretnéd gyarapítani ismereteidet a témában, nincs más dolgod, jelentkezz a képzésre!
Gazdálkodás és menedzsment ágazat 5 éves képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.
A pénzügyi-számviteli ügyintéző a gazdálkodó szervezetek gazdasági tevékenységével összefüggő részfeladatait önállóan végzi: könyvelési feladatokat lát el, számítógépes programokat használ, nyilvántartások vezetésében vesz részt, közreműködik egyes pénzügyi műveletek előkészítésében és lebonyolításában.
Ajánlott minden fiatal számára, aki precíz és pontos a munkája ellátásában, rendszerben gondolkodik, érdeklődik a gazdasági folyamatok iránt, szereti a gyakorlatias feladatokat. A szakképzettséggel rendelkezők a gazdasági terület széles körében tudnak elhelyezkedni, vagy tovább tanulhatnak a gazdasági felsőoktatásban. Olyan magasabb szintű szakképzettséget is szerezhetnek , mint pl.: mérlegképes könyvelő, vám szakember, adótanácsadó, banki szakember.
Precizitás, pontosság, rendszerszemlélet, rugalmasság, szabálykövetési hajlandóság, jó kommunikációs készség, problémamegoldó készség, csapatmunka, szervezőkészség, felelősségtudat, folyamatos önfejlesztési igény.